Jak zrobić zdobione strzały tarczowe

Poradnik dodany przez: xichy
4145 0

Łucznictwo to piękny sport, nawiązujący do dawnych czasów, kiedy bronie dystansowe oraz ostrza służyły ludziom do walk, turniejów, a jeszcze wcześniej do zdobywania pożywienia. Nowoczesne łuki sportowe wyposażone są w bloczki i inne mechanizmy zwiększające siłę i dystans przy mniejszym wysiłku potrzebnym do napięcia cięciwy i wypuszczenia strzały. Jednak nic nie może równać się z pięknem i przyjemnością, jakie daje łuk historyczny. Niewątpliwą, zaletą jest to, że można go zrobić samodzielnie i nie trzeba wcale być zaawansowanym rekonstruktorem. Samodzielnie można wykonać również wszystkie pozostałe elementy, takie jak tarcze łucznicze, strzały tarczowe, kołczan, karwasz.
Dzisiaj felczerfelczer pokazuje, jak zbudowana jest strzała i jak ją zrobić samemu. To filmik dla średniozaawansowanych. Potrzebne są pewne urządzenia – także proste, które można skonstruować samodzielnie – ale nie są tak naprawdę wszystkie absolutnie niezbędne. Bez części z nich można jednak się obejść, chociaż wtedy taka strzała będzie mniej precyzyjna.
Potrzebny jest też oczywiście łuk – jak go zrobić dowiesz się z innych filmów.
Na tym etapie zaawansowania, żeby wypełnić amunicją swój kołczan, potrzebne są dostępne do kupienia gotowe promienie sosnowe, groty oraz lotki. Samodzielnie wykonamy osady grotów, mocowanie lotek oraz zdobienie strzał. Bardzo ważne jest tez dopasowanie strzały zarówno do siły naciągu naszego łuku, jak i do grubości cięciwy, jak też to, żeby promienie były idealnie proste (warto kupić ich więcej, część pewnie odrzucimy).
Samodzielnie przygotowane wyposażenie to coś, czym prędzej czy później każdy, kto wkręcił się w łucznictwo, będzie chciał się zająć.

Chcesz zamówić łuk albo strzały? Wystarczy się ze mną skontaktować:
Strona: http://www.willbowmaker.pl/

FB: https://www.facebook.com/willbowmaker/ 

Do poradnika Jak zrobić zdobione strzały tarczowe przypisano następujące tagi:

łuk strzała bronie łucznictwo felczerfelczer kołczan

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić zdobione strzały tarczowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...