Jak zrobić pixy stall - freestyle football

Poradnik dodany przez: DajBrowara
7298 0

Pixy stall czyli balansowanie piłki na stopie na leżąco, to trik legendy freestyle z Japonii – Pixy’ego. Sztuczka jest efektowna, bo wygląda na wykonywaną od niechcenia, na leżąco. Nie jest taka łatwa, jak się wydaje, ale jeżeli potrafisz już zrobić inne triki z piłką, to i z tym dasz sobie radę. Może to tylko wymagać mniej lub więcej wysiłku.

Freestyle możesz wykonywać wszędzie i połączyć go z różnymi dyscyplinami. Im bardziej urozmaicony i widowiskowy, tym lepiej. Piłka nożna może służyć nie tylko do tego, żeby rozegrać mecz footballu, ale też to efektownych akrobacji i sztuczek. Nawet jeśli nie masz ambicji, żeby zawodowo zajmować się sportem czy brać udział w turniejach, to zawsze fajny sposób na spędzenie czasu i coś, czym można się chwalić. Nie mówiąc już o tym, że każda aktywność fizyczna procentuje w przyszłości – dlatego najlepiej wybrać taką, którą się lubi. Wtedy też łatwiej opanować np. triki, jak w przypadku freestyle’u.

Tutorial pokazuje, jak zrobić pixy stall i jak się do niego przygotować. Ważna jest rozgrzewka i rozciąganie oraz praca nad elastycznością przez cały czas. Elastyczny kręgosłup i mocne nogi to co, co bardzo się przyda przy doskonaleniu tej umiejętności. Na początku może Ci to nie wychodzić albo możesz być w stanie utrzymać piłkę jedynie krótko. To nic. Pixy stall wymaga czasu i wprawy. Nie bez powodu jej pomysłodawca jest legendą. Daj sobie czas, ćwicz regularnie i zwracaj uwagę na wszystkie sprawy, jak porusza tutorial. Z czasem na pewno będziesz sobie radzić coraz lepiej.
Jeśli dopiero zaczynasz, na początek możesz wybrać łatwiejsze triki. W każdym razie próbuj i ćwicz. Piłka to nie tylko football.

FB: https://www.facebook.com/trickizmichalami/?ref=bookmarks

Do poradnika Jak zrobić pixy stall - freestyle football przypisano następujące tagi:

triki tutorial freestyle football piłka nożna pixy stall

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić pixy stall - freestyle football skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...