Jak zrobić łuk dębowy

Poradnik dodany przez: xichy
7532 0

Zawód, który niegdyś cieszył się renomą, od czasów rozpowszechnienia prochu strzelniczego odchodzi w zapomnienie. Obecna technologia pozwala na produkcję łuków specjalistycznych, sportowych, zaś tradycyjne są jedynie atrakcją na festynach. Jednak felcher to zawód, które przeżywał świetność, a dzisiaj może stanowić kreatywne hobby.
Dzięki temu filmikowi dowiemy się, jak stworzyć własny łuk, zachowując odpowiednie środki ostrożności i zapewniają wysoką jakość naszemu tworowi.
W dawnych czasach bronie stanowiły element życia codziennego. Przygotowywano je z należytą uwagą, jak wszystkie inne rodzaje rzemiosła, z wyjątkiem ich typowo militarnego, rzadziej rozrywkowego przeznaczenia. Obecnie łuk stanowi część profesjonalnych zawodów sportowych, rzadziej hobby, które mamy ochotę kultywować.
Filmik przedstawia metodę, jak zaprojektować kołczan oraz w jaki sposób wygładzić powierzchnię czy nadać jej odpowiedni kształt.
Obecnie łucznictwo nie cieszy się takim zainteresowaniem, choć niewątpliwie wielu superbohaterów w komiksach, filmach, książkach czy grach wykorzystuje te bronie to walki w obronie niewinnych czy w pojedynkach na dystans. Łucznicy posiadają dobre oczy, wysoką koordynację oraz siłę konieczną do napięcia, a następnie uwolnienia strzały z cięciwy.
Dzięki temu jesteśmy w stanie podziwiać umiejętności prawdziwych mistrzów i wspierać ich w trudnej sztuce, jaką jest łucznictwo wymagające dyscypliny, uporu i chęci samodoskonalenia w celu osiągnięcia zamierzonych efektów. Na tym filmiku przedstawiono sposób, jak stworzyć idealne narzędzie do tego celu.

FB: https://www.facebook.com/willbowmaker/

Strona internetowa: http://www.willbowmaker.pl/

Do poradnika Jak zrobić łuk dębowy przypisano następujące tagi:

łuk strzała bronie łucznictwo kołczan felczer

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić łuk dębowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...