Jak zrobić długi łuk z jesionu

Poradnik dodany przez: xichy
5351 0

Dla wielu osób łucznictwo kojarzy się z Robin Hoodem i jego następcami, którzy na stałe wpisali się na kartach kultury popularnej. Większość z nich posługuje się zmodyfikowanym technologicznie łukiem – jednak podstawy jego produkcji wciąż pozostają podobne.
Na tym filmiku przedstawiono próbę stworzenia łuku dębowego. Jako bronie takie narzędzie sprawdzają się dużo gorzej, zwłaszcza w niewprawionych rękach, jednak proces ich wytwarzania sprawia, że stanowią solidny produkt, jakim jest kołczan. Wideo opisuje, w jaki sposób postępować podczas kolejnych etapów obróbki, podpowiadając metodę stworzenia kolejnych elementów.
Jeżeli już będziemy w stanie stworzyć nasz własny łuk (wiedząc, jakich błędów powinniśmy unikać i dlaczego praca z dębem jest uważana za bardzo trudną), potrzebna nam będzie tylko strzała oraz dużo cierpliwości do opanowania tej wymagającej sztuki. Choć łucznictwo jest niezwykłym hobby, należy pamiętać, że może stanowić zagrożenie dla zdrowia, dlatego też powinno odbywać się w odpowiednich warunkach. Powinniśmy także zadbać, aby nasz łuk nadawał się do pracy. Dzięki radom zawartym na filmiku, możemy stworzyć własny model przy odrobinie chęci.
Jeżeli lubimy majsterkowanie, powinniśmy być zainteresowani takim projektem. Samodzielnie przygotowany łuk będzie spełniał nasze wymagania, choć powinniśmy wcześniej nabrać nieco doświadczenia w tej dziedzinie, aby móc je w przybliżeniu określić.
Na wideo zaprezentowano, w jaki sposób profesjonalny flecher wykonuje swój zawód, odnosząc się do swojej wiedzy i doświadczenia w zakresie tej dziedziny. To ogromna pomoc dla osób, które są zainteresowane tym tematem - z punktu praktycznego i teoretycznego. 

Składniki:

  • https://www.facebook.com/willbowmaker/

Do poradnika Jak zrobić długi łuk z jesionu przypisano następujące tagi:

łuk strzała bronie łucznictwo kołczan felczer

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić długi łuk z jesionu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...