Jak zacząć z DESW - kupno sprzętu, jaki miecz, problem przukurczy

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Bronie
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 27.01.2018 / 14:00
  • Odsłony: 1 520
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

KillerMango

Do poradnika jak zacząć z desw - kupno sprzętu, jaki miecz, problem przukurczy przypisano następujące tagi:

W kolejnym odcinku serii filmów poświęconych DESW, czyli przybliżaniu Dawnych Europejskich Sztuk Walki, Kuba odpowiada na pytania od widzów. Dzięki temu przybliża zawodnikom, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z DESW szczegóły dotyczące wieku, w jakim można zacząć ćwiczyć walkę mieczem, problemów fizycznych, jakie mogą pojawić się w trakcie treningów oraz kwestii, jaki miecz warto kupić.
Walka mieczem i udział w inscenizacjach dawnych walk wymagają sporo zaangażowania i wysiłku. Przykładem jest choćby pierwsze pytanie poświęcone wyborowi właściwej bronimiecza dwuręcznego lub miecza półtoraręcznego. Warto wiedzieć, że różnią się one przede wszystkim wagą, bo zarówno miecz półtoraręczny, jak i miecz dwuręczny pozwalają na walkę oburącz. Miecz dwuręczny jest natomiast większy i cięższy, waży maksymalnie do trzech kilogramów i może być zbyt dużym wyzwaniem dla osob, które dopiero zaczynają swoje ćwiczenia przygotowujące do walki mieczem.
Kolejne pytanie dotyczy kwestii przykurczy pojawiających się w przedramionach w trakcie treningu walki mieczem. Jest to niestety częsty problem wśród pasjonatów DESW, wynikający z nadmiernego obciążenia mięśni na ogół nieużywanych zbyt intensywnie. Warto w tym przypadku pamiętać o kwestii rozgrzania i rozciągania przed treningiem DESW oraz o powtórzeniu rozciągania już po zakończonym treningu. Prostym ćwiczeniem rozciągającym przedramiona jest przytrzymanie jednej dłoni drugą w pozycji odwróconej i wyciągnięcie ich przed siebie.
Jeśli chodzi zaś o wiek, w jakim można zacząć treningi DESW, to dolną granicą jest wiek 15 lat, kiedy mięśnie są już dość mocno rozwinięte i mniejsze jest ryzyko ich uszkodzenia. Górnej granicy nie ma – zasadniczo jest to kwestia indywidualna, zależna od uwarunkować każdego, kto czuje się na siłach i chce walczyć mieczem.

Facebook: https://www.facebook.com/kuba.desw

Insta: https://www.instagram.com/rilsir/ 

  • SKŁADNIKI

  • Grupy na fejsie z używanym sprzętem do DESW:
  • https://www.facebook.com/groups/716621628396088/

Kategoria: Sztuki walki > Bronie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zacząć z DESW - kupno sprzętu, jaki miecz, problem przukurczy skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków