Jak zacząć bieganie na nartach - krok łyżwowy

Poradnik dodany przez: LajtUSA
6648 0

Zastanawiasz się jaki sport uprawiać zimą? Ciekawą propozycją jest bieg na nartach zwany także biegami narciarskimi. Dyscyplina jest o tyle ciekawa bo do jej uprawiania nie musisz jechać w góry! Biegówki doskonale nadają się do jazdy w płaskim terenie także do rozpoczęcia przygody z bieganiem na nartach wystarczy Ci odrobina wolnej przestrzeni, ścieżka czy łąka. 

Żeby zacząć przygodę musisz poznać techniki biegania na nartach. Jest ich całkiem sporo jednak nie powinny przysporzyć Ci problemu. Jak zwykle to bywa, trening czyni mistrza! Im więcej czasu poświęcisz na trening tym lepiej będzie Ci szło. W teorii można rozpocząć treningi pod okiem instruktora jednak wystarczy odrobina samozaparcia i z pewnością uda Ci się dojść do fantastycznej techniki samodzielnie. 

Krok łyżwowy jest krokiem o tyle trudniejszym, że wymaga od nas większego nakładu sił, które musimy na nartach biegowych wykazać. Przede wszystkim jest to umiejętność jazdy na jednej narcie. W klasycznym biegu na nartach możemy zawsze się wesprzeć nogą która jest z tyłu jeżeli tracimy równowagę, a w kroku łyżwowym jest to mało prawdopodobne.

Cały czas odbywa się odbicie z narty na nartę, które cały czas są w ruchu. Dzięki temu ten krok jest szybszy co jest zauważalne w czasach i na trasach gdzie ktoś nas omija krokiem łyżwowym. 

Przewagą jest też to, że pośrodku narty do narciarstwa biegowego nazywanych również biegówkami jest łuska albo specjalne smary na trzymanie, a w nartach łyżwowych jest tam gładko i ślisko. 

Dowiedz się więcej http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/
Subskrybuj nasz kanał https://www.youtube.com/user/wformie24pl

Do poradnika Jak zacząć bieganie na nartach - krok łyżwowy przypisano następujące tagi:

pozostałe jaki sport uprawiać zimą bieg na nartach biegówki techniki biegania na nartach biegi narciarskie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zacząć bieganie na nartach - krok łyżwowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...