Jak trenować boks - unik w bok plus kontra

Poradnik dodany przez: Korniszooon 26 Feb, 2017 - Pozostałe
4123 0

Podczas treningu bokserskiego istotne jest aby ćwiczyć kontrę w boksie. Czym jest kontra? Najprościej można opisać ją jako atak mający na celu odparcie nacierającego przeciwnika. Podczas ataku możemy zastosować różne ciosy, a jednym z nich może być na przykład lewy prosty. Zaprezentowaną w poradniku kontrę możecie wykorzystać w walce z przeciwnikiem o podobnym wzroście do siebie lub wyższym od Was. Istotne jest także aby opanować skutecznie unik w bok bo nawet najlepiej wytrenowana kontra nic Wam nie da bez uprzedniego uniku. Naprawdę unik w bok jest bardzo istotnym elementem, także nie zaniedbujcie tego zagadnienia, które wydaje się być błahą sprawą jednak w rzeczywistości jest to bardzo ważny element. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to kluczowy uprzedzający kontrę.

Jak to zazwyczaj bywa liczy się trening i jeszcze raz trening. Poświęćcie odpowiednio dużo czasu na trening bokserski i starajcie się doszlifować swoją technikę do perfekcji. Dopiero wytrenowana kontra w boksie będzie skuteczna w stu procentach. Oczywiście nie zapomnijcie o pozostałych elementach treningu bokserskiego i ćwicząc kontrę nie zaniedbujcie pozostałych ćwiczeń. Trening bokserski jest na tyle rozległym zagadnieniem, że kontra jest jedynie jednym z wielu elementów.

Pamiętajcie, że wszelkie walki nie powinny wychodzić poza ring. Ulica nim nie jest, także wszelkie spory starajcie się rozwiązywać polubownie, bez wykorzystywania swoich umiejętności nabytych podczas treningu bokserskiego.

Wykorzystany w filmie archiwalny fragment walki bokserskiej pochodzi ze starcia pomiędzy Rayem Leonard a Thomasem Hearns I. Walka odbyła się w 1981 roku. 

Film znajduje się w:

Do poradnika Jak trenować boks - unik w bok plus kontra przypisano następujące tagi:

pozostałe lewy prosty trening bokserski jak trenować boks unik w bok kontra w boksie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak trenować boks - unik w bok plus kontra skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...