Jak strzelać z przewrotki w piłce nożnej

Poradnik dodany przez: wokali55
6168 0

Wszyscy wiemy jak efektownie potrafi wyglądać i wygląda przewrotka w piłce nożnej. Jednak jak ją wykonać? Zaraz odpowiemy Ci na to pytanie. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu!
Sytuacji w których możemy wykonać strzał na bramkę z przewrotki jest bardzo mało. Jeszcze mniej jest tych, które udało się wykonać całkowicie poprawnie i z sukcesem w postaci zdobytej bramki.
Podstawą do wykonania przewrotki prawidłowo jest to by być pewnym swoich umiejętności. Zaraz przedstawimy Ci podstawowe wskazówki jak prawidłowo wykonywać przewrotkę.
Najpierw oceniamy czy wysokość spadającej piłki jest odpowiednia. Musi ona być na tyle dobra byśmy zdążyli przygotować się do strzału. Niestety tu nikt nie znalazł dotychczas złotego środka na naukę. Umiejętność oceny tej sytuacji zdobywamy jedynie po przez trening i ciągłe próby wykonania przewrotki.
Naszym kolejnym etapem będzie przygotowanie się do strzału i idealne jego wykonanie. Podchodząc pod piłkę odchylamy się do tyłu. Noga którą nie uderzamy piłki wędruje do góry w celu przygotowania odpowiedniej pozycji. Natomiast nogą którą oddajemy strzał wybijamy się z ziemi i kierujemy piłkę w stronę bramki.
Żeby zamortyzować upadek wspieramy się delikatnie ręką.
Wasze początki będą wymagały od was dużego poświęcenia i samodyscypliny. Jednak efekt końcowy z pewnością zadowoli każdego z was. Pamiętajcie o tym żeby nie poddawać się zbyt szybko. To że nie udało wam się zrobić prawidłowo przewrotki za pierwszy, drugi, trzecim, czy nawet setnym razem, nie oznacza że nie uda wam się tego dokonać właśnie za tym następnym razem.

Subskrybuj na na youtube https://www.facebook.com/futboltriks/ 

Do poradnika Jak strzelać z przewrotki w piłce nożnej przypisano następujące tagi:

football przewrotka piłka nożna sztuczki piłkarskie strzelanie bramek trening piłkarski

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak strzelać z przewrotki w piłce nożnej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...