Jak robić przejścia z piłką we freestyle football #1

Poradnik dodany przez: DajBrowara
5590 0

Grupa Facebookowa #BractwoBrosów https://www.facebook.com/groups/1304048036314740/  

Freestyle football to coraz popularniejszy sport, który najprościej można by opisać jako sztuczki z piłką. Doskonały pomysł na aktywną zabawę na dworze. W poniższym poradniku dowiecie się, jak wykonać trzy przejścia z piłką odpowiednie dla każdego poziomu trudności.

Stopień trudności - PROSTY
Piłkę umieszczoną na zewnętrznej stronie buta wyrzucamy sprawnym ruchem i łapiemy na kark. Banalnie proste! Podstawą tego tricku z piłką jest jednak stateczne utrzymanie piłki na boku nogi. Na początku najlepiej wybrać sprawniejszą nogę i ułożyć na niej piłkę rękoma. Stopę powinniśmy lekko wygiąć, aby piłka opierała się o, część nogi pomiędzy łydką a piszczelem. Wtedy naprawdę ciężko o jej upadek. Następnie należy dopracować niskie podrzuty i powoli przechodzić do tych wyższych – aż do karku (tzw. neck stall).

Stopień trudności – ŚREDNI
Opiera się jedynie na wyrzucie footbolówki z podeszwy buta, jednak sukces w wykonaniu tej sztuczki z piłką zawarty jest w opanowaniu naszego ciała. Trick zaczynamy od stania. Uginamy nogę w kolanie, a na podeszwie buta kładziemy piłkę. Pochylamy ciało i opieramy się naszą lepszą ręką o podłogę. Na niej spoczywa teraz ciężar całego ciała. W momencie pochylania się, energicznie wyrzucamy piłkę z podeszwy – da nam to czas na zorientowanie się, gdzie jest piłka kiedy będziemy w pozycji sit down i skutecznie wygasimy ją do dalszych kapek w tej pozycji.

Stopień trudności – TRUDNY
Efektowne przejście od stylu air do stylu sit down. Wymagana jest tutaj umiejętność wykonywania Clippera. Teraz wypada nauczyć się nieco dłuższego przetrzymywania na nim piłki. Niezbędny jest do tego balans i mocne wygięcie stopy mającej kontakt z piłką, jak i nogi podporowej w kolanie. Następnie zagarniamy piłkę do środka, uginamy nogę na której stoimy i jednocześnie przechodzimy do stylu sit down, podpierając się naszą lepszą dłonią.

Do poradnika Jak robić przejścia z piłką we freestyle football #1 przypisano następujące tagi:

freestyle football zabawa na dworze zabawy z piłką sztuczki z piłką sport dla chłopaka

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak robić przejścia z piłką we freestyle football #1 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...