Jak przejąć inicjatywę w boksie - unik, doskok i cios

Poradnik dodany przez: Korniszooon
7552 0

Boks jest sportem, który od wielu lat budzi fascynację i zainteresowanie na całym świecie. Największe gwiazdy boksu, jak Mike Tyson, stały się inspiracją dla wielu osób, które podobnie jak nazywany Żelaznym Mike postanowiły zadbać o swoją formę trenując sztuki walki i stosując techniki bokserskie, z których znany był ten bokser.
Boks zawodowy to ciężki i wymagający sport nie dla każdego, od kilku lat jednak trening bokserski zyskuje także popularność wśród amatorów sportu, którzy doceniają możliwości jakich nie dają im pozostałe sztuki walki. Boks pięknie kształtuje sylwetkę, pozwala w szybki sposób osiągnąć wyjątkową formę fizyczną, stał się więc popularny nie tylko wśród mężczyzn, ale coraz częściej także wśród kobiet.
W powyższym filmie prezentowane są techniki bokserskie pozwalające przejąć inicjatywę w boksie zainspirowane właśnie walkami bokserskimi Żelaznego Mike’a Tysona. Stosowaną przez niego najczęściej techniką jest unik, doskok i cios, będące podstawowymi elementami treningu bokserskiego. Dojście do płynnych ruchów łączących te poszczególne elementy to podstawa dla każdego, kto chce zacząć swoją przygodę z boksem, zarówno zawodowym, jak i w amatorskim wymiarze. Technika ciosów może być oczywiście czysto indywidualna, zależy bowiem od uwarunkowań zawodnika, jego pracy nad nimi i mocnych stron, na które stawia. Mogą one zmieniać się także w zależności od rodzaju przeciwnika oraz zadań taktycznych stawianych sobie w trakcie treningu bokserskiego. Warto jednak pamiętać, że bez odpowiedniej pracy włożonej w opanowanie tego zestawu ciosów i wyćwiczenia ich płynności, nie mamy na co liczyć w walce z przeciwnikiem.

Blog: http://www.ema.wf/

Do poradnika Jak przejąć inicjatywę w boksie - unik, doskok i cios przypisano następujące tagi:

boks pozostałe sztuki walki trening bokserski techniki bokserskie boks zawodowy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przejąć inicjatywę w boksie - unik, doskok i cios skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...