Jak poprawnie wykonać przewrót w przód

Poradnik dodany przez: tomileo8
11170 0

Chociaż gimnastyka jest na lekcjach w-f w każdej szkole podstawowej, nie każdy potrafi zrobić dobrze przewrót w przód. Może to być wina nie dość uważnego nauczyciela i wyrobienia złych nawyków, może rozpoczęcia treningów po długiej przerwie od fizycznej aktywności, a może słabej koordynacji ruchowej i świadomości ciała, a nawet tego, że mamy lekkie skrzywienie kręgosłupa, które podczas ćwiczeń trzeba umieć kompensować. Często jednak po prostu brak wiedzy i praktyki oraz zapomnienie, jak wykonywać przewrót w przód.
Tutorial Tomiego pokazuje, jak zrobić to podstawowe ćwiczenie prawidłowo i bezpiecznie. Przyda się ono w wielu dziedzinach. Podstawowa gimnastyka pływa na zwinność, koordynację, wdzięczny i sprężysty chód. To wstęp do akrobatyki – niekoniecznie tylko tej artystycznej. Przewroty powinien dobrze umieć każdy, kto uprawia parkour, ewolucje na desce i rolkach (przewrót w przód może być sposobem na uniknięcie bolesnego upadku), a także różne style tańca współczesnego. Przydać się może nawet na crossficie.
Ten poradnik pokazuje sposoby na zrobienie przewrotu i poprawną technikę. Omawia też najczęstsze błędy, których trzeba unikać. Możliwe, że nawet nie wiesz, że popełniasz któryś z nich – w końcu zawsze lądujesz tam, gdzie chcesz, i nic cię nie boli. Ale do czasu. Znajomość t4echnik podstawowych ćwiczeń jest ważna nie tylko na ocenę z w-f, ale także żeby móc przejść do bardziej zaawansowanych.
Zobacz tutorial i sprawdź, czy twojej technice na pewno niczego nie brakuje! Nawet jeśli robisz wszystko dobrze, to warto wiedzieć, co i dlaczego. W razie gdybyś musiał na przykład wytłumaczyć to innym.

FB: www.facebook.com/kamiltomczaktrener

IG: www.instagram.com/TomiLeo8

Do poradnika Jak poprawnie wykonać przewrót w przód przypisano następujące tagi:

tutorial poradnik gimnastyka akrobatyka przewrót w przód

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak poprawnie wykonać przewrót w przód skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...