Jak dobrać odpowiedni ciężar i obciążenie na trening

Poradnik dodany przez: MoraZmora
6854 0

Niezwykle istotnym elementem każdego, nawet najlżejszego treningu, jest poprawność wykonywanego ćwiczenia. Jeżeli choć trochę interesuje nas kulturystyka, wiemy z pewnością, że dla właściwego rozwoju mięśni konieczne są odpowiednie ciężary, które stymulują ich pracę, prowadząc do ich odpowiedniego ukształtowania i wyrzeźbienia. Jednak nawet jeżeli nie to jest celem naszego treningu, to z pewnością zdajemy sobie sprawę, że to jak trenujemy wpływa drastycznie na nasze efekty. Dlatego też powinniśmy wiedzieć, jak odpowiednio dobrać ciężar oraz kiedy stwierdzić, że coś robimy źle. Na filmiku przedstawiono kilkanaście porad na to, jak rozwiązać ten problem. Kiedy sprawić, że obciążenie, z którego korzystamy jest niewłaściwe, jak rozpoznać rodzaj ciężaru, który powinniśmy wykorzystać, czy też sprawić, czy siłownia, w jakiej planujemy ćwiczyć, nadaje się naszych celów.
Jednocześnie na wideo znalazła się garść porad odnośnie tego, jak kulturystyka pomaga wpływać na jakość ćwiczeń oraz kiedy poprawić jakość wykonywanego treningu. Warto pamiętać, żeby zawsze realistycznie podchodzić do każdego ćwiczenia, żeby trening przebiegał w warunkach odpowiednich dla naszego ciała, żeby nie nadwyrężać mięśni, zanim nie będziemy mieli pewności, że jest to odpowiednia forma. Wszystko to ma zapobiec kontuzjom, a także sprawić, że będziemy używać dobrze dobrane obciążenie.
Niezwykle istotne jest także nasze nastawienie – ćwiczenie rzeźby ciała ma duże znaczenie, jednak najpierw powinniśmy zadbać o zdrowie i przeprowadzić taki trening, który go przypadkiem nie nadwyręży albo doprowadzi do przypadkowej kontuzji.

Kontakt w sprawie treningów:
anetterfit@gmail.com

Facebook:
http://www.facebook.com/BICICYC Snapchat: agacior89

Do poradnika Jak dobrać odpowiedni ciężar i obciążenie na trening przypisano następujące tagi:

trening kulturystyka siłownia ciężar obciązenie jak trenować

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dobrać odpowiedni ciężar i obciążenie na trening skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...