Jak ćwiczyć brzuch - odwrotne brzuszki

Poradnik dodany przez: PioNo
13330 0

Ćwiczenia na brzuch kojarzą się większości ćwiczących z tak zwanymi popularnie brzuszkami. Ćwiczenie to na pewno angażuje mięśnie brzucha i jest praktykowane w kulturystyce, warto jednak zapoznać się także z jego różnymi wariantami, jak brzuszki odwrócone, które pozwalają w szybszym czasie uzyskać pożądany efekt płaskiego brzucha. Inną kwestią jest także fakt, że brzuszki wykonywane w tradycyjny sposób angażują te partie mięśni ud czy lędźwi, które powodują ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej niewskazany przy ćwiczeniach.
W powyższym filmie prezentujemy ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn i kobiet, które polegają na odwróceniu tradycyjnego ćwiczenia na płaski brzuch. Wprawdzie mięsień prosty brzucha jest całym mięśniem i nie można odizolować jego fragmentów, ale można z kolei bardziej zaangażować do pracy jego dolną część, unikając w ten sposób niepożądanego bólu. Prezentowane ćwiczenie można wykonywać jako ćwiczenia na siłowni, będące elementem stałego treningu, ale jest ono możliwe do wykonywania także w warunkach domowych. Polega ono bowiem na zwijaniu tułowia od pośladków w stronę głowy z uniesieni nóg nad głową. Do tego ćwiczenia warto w jakikolwiek sposób zabezpieczyć sobie głowę, chwytając się rękami czy to szczebli drabinki w przypadku ćwiczenia na siłowni, gdzie znajdziemy taki sprzęt czy dolnej krawędzi łóżka w warunkach domowych. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia pamiętamy przede wszystkim o silnie napiętych mięśniach brzucha – bez zachowania tej pozycji nie będziemy w stanie osiągnąć pożądanego efektu. Tego rodzaju ćwiczenia na płaski brzuch pozwolą na pracę nad tą częścią ciała, a jednocześnie zabezpieczą kręgosłup w jego części krzyżowo-lędźwiowej.

Zobacz jak rozciągnąć mięsień biodrowo-lędźwiowy: https://youtu.be/II6tiNvv40w 

Do poradnika Jak ćwiczyć brzuch - odwrotne brzuszki przypisano następujące tagi:

kulturystyka brzuszki ćwiczenia na płaski brzuch ćwiczenia na brzuch ćwiczenia na siłowni ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ćwiczyć brzuch - odwrotne brzuszki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...